Sąd Okręgowy w Lublinie

Biuletyn Informacji Publicznej
Czcionka domyślna Czcionka średnia Czcionka duża Zmień kontrast
Wyszukiwarka treści


Tydzień mediacji 16-20 października 2017 r.


Uprzejmie informujemy, iż w dniach 16 – 20 października 2017 r. obchodzony jest Tydzień Mediacji, zaś dzień 19 października 2017 r. jest Międzynarodowym Dniem Mediacji.

Sąd Okręgowy w Lublinie


W ramach obchodów Tygodnia Mediacji w Sądzie Okręgowym w Lublinie zaplanowane zostały dyżury mediatorów w „Sali Mediatora” zlokalizowanej w budynku Sądu Okręgowego w Lublinie przy ul. Krakowskie Przedmieście 47 w godzinach do 10:00 do 14:00, podczas których mediatorzy udzielać będą informacji dotyczących: zasad mediacji, procedury mediacyjnej, korzyści wynikających z postępowania mediacyjnego oraz dostępności do mediacji i mediatorów.

Dyżury odbywać się będą również w budynkach Sądów Rejonowych. Dyżurować będą sędziowie, pracownicy sądów oraz mediatorzy, którzy m. in. zapiszą się na dyżury podczas kolejnego Lubelskiego Mediacyjnego Forum Otwartych Drzwi. Pieczę nad organizacją dyżurów będą sprawowały osoby współpracujące z koordynatorem do spraw mediacji Sądu Okręgowego w Lublinie.

W dniu 6 października 2017 r. o godz. 10:00 zaplanowane jest kolejne Lubelskie Mediacyjne Forum Otwartych Drzwi, które odbędzie się w Sali Konferencyjnej Sądu Okręgowego w Lublinie w budynku przy ulicy Krakowskie Przedmieście 43 a.

W programie przewiduje się:

  1. omówienie problemów  mediacji w sprawach pracowniczych;
  2. przygotowanie do obchodów Tygodnia Mediacji 16-20 października 2017 oraz Międzynarodowego Dnia Mediacji 19 października 2017 r.;
  3. sprawozdanie z dotychczasowego funkcjonowania Forum mediacyjnego oraz z I części Konferencji naukowo – szkoleniowej zatytułowanej „czy potrzebne są zmiany w polskim prawie mediacyjnym”, która odbyła się 10 maja 2017 r. ;
  4. ustalenie kolejnych dyżurów mediatorów w "Sali Mediatora";
  5. promocja mediacji w środowiskach lokalnych i w mediach. 
W dniu 17 października w godzinach 12:00 – 14:00 w budynku Sądu Rejonowego Lublin - Zachód w  Lublinie przy ul. Krakowskie Przedmieście 76 zostanie zorganizowany punkty informacyjny prowadzony przez mediatorów Polskiego Centrum Mediacji Oddział w Lublinie.

W dniu 23 października 2017 r. w Sali Błękitnej Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie zaplanowana została kolejna Konferencja poświęcona   podsumowaniu realizacji programu Prezesa Sądu Okręgowego w Lublinie pt. „Mediacja rówieśnicza w szkole metodą przeciwdziałaniem agresji i niedostosowaniu młodzieży” w roku szkolnym 2016/2017 wraz z promocją programu skierowaną do dyrektorów wszystkich szkół województwa lubelskiego i wszystkich szczebli nauczania z udziałem organizatorów, a także przedstawicielami Ministerstw a Sprawiedliwości i Ministerstwa Edukacji Narodowej, lokalnych władz rządowych i samorządowych, organów patronujących.
W programie Konferencji przewidziane jest ogłoszenie wyników konkursów: literackiego pt. „Czy mogę zostać mediatorem rówieśniczym – moje prawo do mediacji?” oraz plastycznego pt. ”Sprawiedliwość naprawcza w szkole - moje prawo do mediacji rówieśniczej” na które prace zostały nadesłane nie tylko przez uczniów szkół ponadpodstawowych lecz również przez uczniów szkół podstawowych aktywnie uczestniczących w programie. 

Dokument wpisał: Zbigniew Wójcik
Dokument wytworzył: Eleonora Porębiak-Tymecka
Data wytworzenia informacji: 2017-10-11
Data udostępnienia informacji: 2017-10-11
 
Opis pliku:Lista wydarzeń związanych z obchodami tygodnia mediacji w okręgu Sądu Okregowego w Lublinie ikona
Plik zamieścił:Zbigniew Wójcik
Plik wytworzył:Eleonora Porębiak-Tymecka
Data wytworzenia informacji:2017-10-11
Data udostępnienia informacji:2017-10-11
Opis pliku:Zaproszenie ikona
Plik zamieścił:Zbigniew Wójcik
Plik wytworzył:Eleonora Porębiak-Tymecka
Data wytworzenia informacji:2017-10-19
Data udostępnienia informacji:2017-10-19
Opis pliku:Ogłoszenie ikona
Plik zamieścił:Zbigniew Wójcik
Plik wytworzył:Eleonora Porębiak-Tymecka
Data wytworzenia informacji:2017-10-19
Data udostępnienia informacji:2017-10-19