Sąd Okręgowy w Lublinie

Biuletyn Informacji Publicznej
Czcionka domyślna Czcionka średnia Czcionka duża Zmień kontrast
Wyszukiwarka treści


Komunikat Prasowy - Spotkanie Przewodniczącego Krajowej Rady Sądownictwa prof. Romana Hausera oraz Prezydenta Miasta Lublina Krzysztofa Żuka z dziennikarzami


Działalność e-sądu, Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury, a także znaczenie Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej i Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego im. Jana Pawła II dla stanu kadry sędziowskiej w Polsce oraz współpraca lokalnych władz z działającymi w Lublinie sądami to najważniejsze tematy spotkania Przewodniczącego Krajowej Rady Sądownictwa prof. Romana Hausera i Prezydenta Miasta Lublina Krzysztofa Żuka z przedstawicielami mediów.

Spotkanie odbędzie się 25 maja (poniedziałek) 2015 r. o godz. 9.45  w Trybunale Koronnym w Lublinie  (I piętro, Rynek Starego Miasta 1)

Po spotkaniu z dziennikarzami i władzami miasta rozpocznie się wykład prof. Arkadiusza Berezy „Lublin jako ośrodek sądownictwa”.
Jednym z najważniejszych zadań sądów jest ochrona praw obywateli, dlatego tak ważne jest, by ich praca była sprawna, a dostęp do nich - jak najszerszy. Temu właśnie ma służyć posiedzenie wyjazdowe Krajowej Rady Sądownictwa, podczas którego będzie mogła ocenić osiągnięcia sądów apelacji lubelskiej oraz przeanalizować napotykane w ich pracy trudności.


                                    
                                Sędzia Artur Ozimek
                              Rzecznik Prasowy
                            Sądu Okręgowego w Lublinie


Dokument wpisał: Zbigniew Wójcik
Dokument wytworzył: Łukasz Głaz
Data wytworzenia informacji: 2015-05-21
Data udostępnienia informacji: 2015-05-21